Łukęcin będzie miał nowe ścieżki rowerowe

Po latach Łukęcin będzie miał ścieżkę rowerową z prawdziwego zdarzenia. Właśnie trwa wycinka drzew wzdłuż drogi do Dziwnówka.

Międzywodzie, Dziwnów i Dziwnówek są połączone ścieżką rowerową, biegnącą wzdłuż drogi wojewódzkiej. Ścieżki o nawierzchni asfaltowej i betonowej są oświetlone i zapewniają bezpieczeństwo i komfort rowerzystom. Do tej pory z Międzywodzia można było dojechać dalej do Unina, a kilka lat temu z Dziwnówka poprowadzono ścieżkę do Kamienia Pomorskiego.

Ścieżki rowerowe Łukęcin i okolica

Przez lata Łukęcin, jako jedyna miejscowość gminy, była wykluczona z tego szlaku. Teraz to się zmieni! Przed nami budowa ścieżki rowerowej z Łukęcina do Dziwnówka, która powstanie wzdłuż drogi – mówi radna Katarzyna Herdzik.

Wycinka drzew pod budowę ścieżki rowerowej Dziwnówek - Łukęcin.
Trwają przygotowywania terenu pod budowę nowej ścieżki rowerowej do Łukęcina.

Już niedługo będziemy mogli cieszyć się nowymi ścieżkami rowerowymi do Dziwnówka i Pobierowa, a sam Łukęcin zostanie włączony w szlak Velo Baltica, którego długość ma wynieść 240 km – podkreśla radna.

W tym roku KGW Łukęcin zorganizowało wycieczkę rowerową do Dziwnowa, gdzie odwiedzono Morskie Centrum Nauki. Patrząc po sprawnym tempie wycieczki i ilości uczestników, chętnych do korzystania z nowych ścieżek nie zabraknie.


Opublikowano

w

przez

Tagi: