Pobierowo

Pobierowo to popularna miejscowość turystyczna, która sąsiaduje z Łukęcinem od wschodu. Miejscowość należy do gminy Rewal i nie brakuje w niej atrakcji turystycznych. Pobierowo jest znane, dlatego ceny noclegów nie są niskie. 

Łukęcin – Pobierowo jaka odległość 

Łukęcin jest oddalony od Pobierowa o około 5 km, w zależności od drogi, którą wybierzemy. Najszybciej będzie plażą – dystans to zaledwie 4km. Lasem będzie o 500m dalej, a najdłuższa trasa biegnie drogą – około 5,5km, dlatego daje nam to sporo alternatyw na rodzinne wyprawy. 

Atrakcje w Pobierowie

Całe życie Pobierowa skupia się w osi ulicy Grunwaldzkiej i wyznacza ona swoiste centrum miejscowości. Atrakcje turystyczne w Pobierowie są dość dobrze rozbudowane i zróżnicowane. 

Obiekty sportowe w Pobierowie

Wśród głównych obiektów sportowych trzeba wymienić Halę sportową w Pobierowie wraz z zapleczem w postaci siłowni. Kolejnym kompleksem sportowym jest Kompleks Boisk Sportowych Pobierowo.  

Papugarnia w Pobierowie

Atrakcje Pobierowo dla dzieci
Papugarnia w Pobierowie to jedna z tutejszych atrakcji dla dzieci, więc można odwiedzić to ciekawe miejsce, jeżeli nasze dzieci lubią ptaki.

W Pobierowie warto odwiedzić papugarnię w której żyją przeróżne gatunki egzotycznych ptaków. Mały drewniany budynek znajduje się przy samym zejściu na plażę przy ulicy Jana z Kolna. Podobnie jak inne atrakcje, ta jest płatna.

Park linowy w Pobierowie

Atrakcje Łukęcin atrakcje dla młodzieży
Park linowy w Pobierowie to propozycja skierowana do starszych dzieci i młodzieży.

Duży park linowy znajduje się na przy Pobierowie przy ulicy Jana z Kolna to atrakcja w Pobierowie dla dzieci starszych oraz młodzieży. Wspinanie się i poruszanie między koronami drzew daje dużo frajdy.

Oceanarium w Pobierowie 

Jak zwiedzać Pobierowo z dzieckiem
Wszystkie atrakcje dla dzieci w Pobierowie można zobaczyć za jednym razem, ponieważ większość jest na jednej ulicy.

Oceanarium Pobierowo to nazwa chyba trochę na wyrost, ponieważ jest to bardziej wystawa ryb akwariowych niż oceanarium z prawdziwego zdarzenia. Mimo wszystko, warto odwiedzić to miejsce i pooglądać zebrane gatunki egzotycznych rybek. 

Magiczny domek w Pobierowie

Pobierowo atrakcje dla rodzin z dziećmi
Odwrócony „magiczny domek” to ciekawa atrakcja dla małych dzieci, które chcą postawić świat na głowie.

To dom który został obrócony podłogą do góry, dlatego wszystko jest w nim postawione na głowie. Atrakcja głównie dla dzieci i na krótki czas, by zrobić kilka zakręconych fotek.

Ścieżka Łukęcin – Pobierowo

Ścieżka rowerowa z Łukęcina do Pobierowa prowadzi szerokim duktem przez las, dlatego jest bezpieczniejsza niż te prowadzące do Dziwnowa. W Łukęcinie szlak rowerowy jest przedłużeniem ulicy Spacerowej, następnie wjeżdżamy do lasu i jedziemy prostą szeroką leśną drogą do samego Pobierowa. Po drodze mija się Hotel Gołębiewski i wyjeżdża na asfaltową jezdnię w Pobierowie. Dodatkowo spotkać można tajemniczą kapliczkę pośrodku szlaku. 

Wybierając się na wycieczkę do Pobierowa warto odwiedzić kolejne miejscowości turystyczne: Pustkowo Trzęsacz, Rewal i Niechorze. Po pierwsze nie brakuje tam kolejnych atrakcji turystycznych, a po drugie w Trzęsaczu jest stacja kolejki wąskotorowej, którą można wyruszyć w podróż po gminie Rewal.