Atrakcje w okolicy

Atrakcje w okolicy Łukęcina pogrupowaliśmy według miejscowości. Klikając w nazwę wybranej miejscowości zobaczysz wszystkie atrakcje turystyczne w jej okolicy.

Ciekawe miejsca w okolicy Łukęcina

Dziwnów – miasto, siedziba gminy do której należy Łukęcin. Wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Port rybacki i jachtowy oraz długa promenada wzdłuż wydm. Na szczególną uwagę zasługuje Morskie Centrum Nauki zlokalizowane przy ulicy Parkowej.

Dziwnówek – coraz bardziej znany jako ośrodek kite i windsurfingu. Dzięki walorom przyrodniczym popularne uzdrowisko.

Kamień Pomorski – miasto zabytków. Jeżeli jesteście miłośnikami historii, to zachwyci Was  ilość budowli, które od setek lat stoją w Kamieniu Pomorskim.

Międzywodzie – Międzywodzie jest znane z dużych ośrodków wczasowych, które dawniej należały do dużych zakładów pracy. Ciekawy jest też pirs na Zalewie Kamieńskim.

Międzyzdroje – to miasto gwiazd. Modny nadmorski kurort, który jest drogi, ale pełny atrakcji.

Niechorze – Latarnia morska jest tym, co wyróżnia Niechorze, ale nie tylko, bo w Niechorzu nie brakuje atrakcji.

Pobierowo – Pobierowo jest OK, jak głosi hasło promocyjne miejscowości. Pobierowo to znana miejscowość turystyczna w sąsiedztwie Łukęcina.

Rewal – nadmorska miejscowość turystyczna znana ze stalowych figur wielorybów, platform widokowych oraz wielu atrakcji dla dzieci.

Trzęsacz – słynie z ruin kościoła, które zostały uratowane przed niszczycielskimi siłami morza. W Trzęsaczu jest więcej atrakcji.

Wolin – znany z uwagi na wspaniałą historię oraz festiwal Słowian i Wikingów.

Atrakcje w okolicy Łukęcina

Atrakcje w okolicy Łukęcina najlepiej odwiedzić w czasie nie plażowej pogody, ale trzeba pamiętać, że nie tylko Wy będziecie chcieli wykorzystać okazję. Drogi mogą być zatłoczone, więc trzeba brać pod uwagę wydłużony czas na dojazd z Łukęcina. W zależności od długości Waszego pobytu warto odwiedzić też Świnoujście i Kołobrzeg, ale trzeba zarezerwować sobie na każde miasto cały dzień.

Atrakcje nad morzem na rowerze

Miasta w najbliższej okolicy Dziwnów, Kamień Pomorski, Pobierowo, czy Trzęsacz możecie odwiedzić na rowerach korzystając ze ścieżek rowerowych z Łukęcina. Trasy wiodą leśnymi szlakami i nie są wymagające, ale bezpieczne.