Imprezy Łukęcin

W Łukęcinie i okolicy odbywają się liczne imprezy i wydarzenia rozrywkowe, więc warto wziąć to pod uwagę przy planowaniu urlopu nad morzem. Poniżej przedstawiamy Kalendarz Imprezy Łukęcin 2021. Pobyt w Łukęcinie to doskonałe rozwiązanie, bo możecie korzystać z bezpłatnych imprez i wydarzeń zarówno w gminach Dziwnów, Rewal i Kamień Pomorski. Dodatkowo większość odbywa się w odległości do 15 minut samochodem, dlatego wyciśnijcie ile się da z wakacji w Łukęcinie. Jednocześnie w okolicy odbywają się liczne koncerty i występy kabaretowe, szczególnie w amfiteatrze w Rewalu. Imprezy Łukęcin to również wydarzenia artystyczne i sportowe, dlatego mamy coś dla ducha i ciała.

Planujemy nowe imprezy Łukęcin

W Łukęcinie w tym roku odbędzie się nowa impreza o której poinformujemy na naszej stronie, więc śledźcie naszą stronę Łukęcin.org i obserwujcie nas na Facebooku. Chcemy przygotować coś wyjątkowego, coś czego jeszcze nie było, więc bądźcie cierpliwi.

Pierwsza impreza cykliczna w Łukęcinie

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami udało się w Łukęcinie zorganizować pierwszą imprezę cykliczną, która będzie odbywać się każdego roku w Łukęcinie. Pierwszy Nadmorski Jarmark Bożonarodzeniowy w Łukęcinie odbył się 19 grudnia 2021r. i zakończył się dużym sukcesem frekwencyjnym i organizacyjnym. Dlatego już teraz zapraszamy Państwa na drugą edycję, która odbędzie się 17 i 18 grudnia 2022r.  Organizatorem jest Koło Gospodyń Wiejskich w Łukęcinie. 

Imprezy Łukęcin 2022

Kalendarz imprez i koncertów w Gminie Dziwnów w 2022 roku. Będziemy systematycznie uzupełniać brakujące daty, więc zaglądajcie co jakiś czas na stronę.

Kalendarz wydarzeń  Gminie Dziwnów 2022

Kalendarz na rok 2022 jest obecnie w przygotowaniu.

Styczeń
12.01.2019 – Ogólnopolski turniej oldbojów w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn (hala MOSiK w Dziwnowie).
19.01.2019 – Międzynarodowy turniej halowej piłki nożnej (hala MOSiK w Dziwnowie).
28.01-10.02.2019 – Blok zajęć w czasie FERII ZIMOWYCH.
Wyjazdy do kina i na basen, dodatkowo animacje czytelniczo-artystyczne przygotowane przez Bibliotekę Miejską, a na dokładkę zajęcia na lodowisku i w Hali Sportowej.

Marzec
03.2019 – MEMORIAŁ TADEUSZA WOLANINA – TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ. Zawody organizowane dla reprezentacji gimnazjów i szkół średnich oraz młodzieżowych klubów sportowych.
15.03.2019 – RAJD ZAŚLUBIN Z MORZEM.
03.2019 – Halowy turniej piłki nożnej juniorów o puchar burmistrza Dziwnowa.
03.2019 – Start V edycji Dziwnowskiej Ligi Biegowej.

Maj
01.05.2019 – XIX REGATY WIOŚLARSKIE ŁODZI MONOTYPOWYCH.
05.2019 – SPORTOWA MAJÓWKA. Cykl konkurencji sportowych i zabaw dla dzieci przygotowywany przez Miejski Ośrodek Sportu i Kultury, Radę Miejską oraz Uczniowski Klub Sportowy.
05.2019 – OGÓLNOPOLSKI SŁONECZNY TURNIEJ TAŃCA SPORTOWEGO (hala MOSiK w Dziwnowie).
Jedna z najbardziej prestiżowych imprez tanecznych organizowanych w zachodniej Polsce. Udział biorą zawodnicy z kraju i zagranicy. Turniej odbywa się w Hali Sportowej przy ulicy Reymonta 10 w Dziwnowie.
05.2019 – EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU DLA WSZYSTKICH.
Cykl konkurencji sportowych adresowany do młodzieży szkolnej oraz osób dorosłych.

Czerwiec
06.2019 – REGATY W KLASIE OPTIMIST – FINAŁ ELIMINACJI DO MISTRZOSTW ŚWIATA I MISTRZOSTW EUROPY.
18.06.2019 – BIEG DNIA OLIMPIJSKIEGO.

Imprezy  gminie Dziwnów w wakacje

Lipiec
06.07.2019STER NA DZIWNÓW.
Festyn morski połączony z Festynem Rybaka oraz Neptunaliami. Wśród atrakcji m.in. koncerty muzyki o tematyce morskiej, degustacja ryby, gry i zabawy dla dzieci oraz osób dorosłych, konkursy sprawnościowe. Miejscem festynu jest Przystań Sezonowa w Dziwnowie (przy ulicy Wybrzeże Kościuszkowskie 2a).
07.2019 – PLAŻOWE MISTRZOSTWA BUDOWNICZYCH.
20.07.2019 – DZIEŃ GRECKI W DZIWNOWIE. Uroczystości przy pomniku Greków, koncerty muzyki greckiej w Marinie Sezonowej przy ulicy Wybrzeże Kościuszkowskie 2a.
07.2019 – ETAPOWE REGATY TURYSTYCZNE – etap w Dziwnowie.

Sierpień
01-04.08.2019 – XIX REGATY UNITY LINE.
15-17.08.2019XVIII FESTIWAL GWIAZD SPORTU. Spotkania z polskimi mistrzami i medalistami igrzysk olimpijskich. Odsłonięcie replik medali, koncerty gwiazd muzyki, zabawy dla dorosłych i dzieci w towarzystwie sportowców.
17.08.2019 – XXI MIĘDZYNARODOWY BIEG „Cztery Mile Jarka”. Rozgrywany w ramach Festiwalu Gwiazd Sportu bieg ku pamięci tragicznie zmarłego Jarosława Marca.
21-27.08.2019 – Mistrzostwa Europy w klasie Laser U21.
23-25.08.2019FESTYN KOMANDOSA. Impreza o militarnym charakterze, poświęcona wojskom specjalnym. Wystawy sprzętu, prezentacje umundurowania i wyposażenia, inscenizacje historyczne itd.

Wrzesień
30.08-01.09.2019 – Regaty „Pożegnanie Lata” o puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Dziwnowie. Memoriał Andrzeja „Wuja” Skowrońskiego.
09.2019 – MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA PSKO. Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist. Regaty mają charakter międzynarodowy, a ich bazą jest Port Jachtowy przy ulicy Żeromskiego 30 w Dziwnowie.

Październik
10.2019 – BAL SENIORA. Impreza taneczna i integracyjna adresowana do seniorów zamieszkujących Gminę Dziwnów.
10.2019 – MISTRZOSTWA POLSKI W UKŁADACH ZBIOROWYCH W GIMNASTYCE ARTYSTYCZNEJ (hala MOSiK w Dziwnowie).

Grudzień
11.2019 – JARMARK ŚWIĄTECZNY.
31.12.2019 – SYLWESTER. Impreza taneczna na świeżym powietrzu plus pokaz fajerwerków.

Informujemy jednocześnie, iż w przedstawionym planie są możliwe zmiany i korekty. Za ewentualne przesunięcia terminów, przepraszamy.

Najciekawsze imprezy 2022 roku nad morzem – Imprezy Łukęcin i okolica

Festyn Morski i Festyn Rybaka w Dziwnowie

To impreza odbywająca się w pierwszy weekend lipca w Dziwnowie, więc w tym samym czasie, co Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach. Festyn rybaka to impreza nad morzem, gdzie za darmo można spróbować tradycyjnych potraw z ryb, które przygotowują żony lokalnych rybaków. Najważniejsze, że przepisy przekazywane są z pokolenia na pokolenie, bez chemii i sztucznych dodatków. Tego nie znajdziesz nigdzie indziej, więc może lepiej odwiedzić pobliski Dziwnów, niż odległe Międzyzdroje.

Festiwal Gwiazd Sportu w Dziwnowie

Imprezy Łukęcin i okolica
Festiwal Gwiazd Sportu w Dziwnowie to impreza nad morzem, która trwa 3 dni.

Przez trzy dni Dziwnów zmienia się w sportową stolicę Polski. Po pierwsze, można tu spotkać najbardziej znanych polskich sportowców, po drugie pobawić się na bezpłatnych koncertach. Trzecia rzecz to imprezy towarzyszące, między innymi zawody sportowe dla amatorów. Impreza, której głównym punktem jest uroczyste odsłonięcie replik medali przez największych polskich sportowców.

Festyn Komandosa w Dziwnowie

Zlot wojsk specjalnych Dziwnów
Zlot militarny w Dziwnowie w ramach Festynu Komandosa Dziwnów, jednocześnie odbywają się pokazy sprzętu wojskowego.

Zlot militarny nad morzem o tematyce wojsk specjalnych. Mimo, że tematyka imprezy jest dość wąska, to każdy powinien znaleźć coś dla siebie.  Na Festyn Komandosa do Dziwnowa przyjeżdżają komandosi z całej Polski, a dodatkowo poszczególne jednostki specjalne prezentują się na specjalnych stoiskach. Główną atrakcją są skoki spadochronowe do wody w wykonaniu komandosów, dlatego warto zobaczyć elitę Wojska Polskiego w akcji.

Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim 

W Katedrze w Kamieniu Pomorskim przez całe lato odbywa się festiwal muzyki organowej, znany w całej Europie. Warto zauważyć, że w każdy piątek odbywają się tam koncerty w średniowiecznej świątyni, dlatego jeżeli nie wiecie, co robić w piątek – jedźcie do Kamienia Pomorskiego.

Festiwal Słowian i Wikingów w Wolinie

W pierwszy weekend sierpnia Wolin zmienia się w wioskę z wieków średnich, gdy Wikingowie najeżdżali te tereny. Dodatkowo, oprócz widowiskowych walk można zobaczyć średniowieczne rzemiosło oraz życie codzienne w tamtych czasach.

Festiwal Gwiazd Międzyzdroje

Wakacyjny Festiwal Giwazd w Międzyzdrojach
Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach rozsławił miasto w całej Polsce, więc odciski dłoni w Alei Gwiazd to popularna atrakcja turystyczna.

Wakacyjny Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach to impreza z kilkudziesięcioletnią tradycją, dlatego na stałe wpisała się w kalendarz imprez nad morzem. Po pierwsze, głównym elementem jest odciśnięcie dłoni przez polskie sławy w Alei Gwiazd w Międzyzdrojach. Drugi element to wydarzenia artystyczne. Ponieważ Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach odbywa się w pierwszy weekend lipca, więc jest to propozycja dla osób przebywających w Łukęcinie na przełomie czerwca i lipca.

Archiwum: imprezy Łukęcin

Poniżej będziemy zamieszczać linki do relacji z imprez w Łukęcinie i okolicach. Jednocześnie prosimy: jeżeli macie ciekawe zdjęcia to podsyłajcie je na facebooku.