Rewal

Rewal to popularna miejscowość turystyczna, która położona jest między miejscowościami Niechorze i Trzęsacz. W skład Gminy Rewal wchodzą Pobierowo, Pustkowo, Trzęsacz, Rewal, Niechorze, Pogorzelica i Śliwin.

Atrakcje w Rewalu

Wśród najciekawszych atrakcji w Rewalu wybraliśmy te, które warto odwiedzić i które nie zrujnują Waszego portfela, więc łączymy przyjemne z pożytecznym. Najważniejsze, żeby ciekawie spędzić czas i wypocząć.

Reasumując zapraszamy na wirtualną wycieczkę po Rewalu.

Park Wieloryba w Rewalu 

Atrakcje dla dzieci w Rewalu
Park Wieloryba w Rewalu przypomina duży plac zabaw, którego tematyka nawiązuje do morskich głębin. Bilety nie są tanie, dlatego prawdopodobnie będziecie zaskoczeni.

Park tematyczny w Rewalu, przy głównej ulicy, w okolicy Hali Sportowej, dlatego łatwo do niego trafić. Park poświęcony jest tematyce życia w głębinach. Największą (i to dosłownie) atrakcją parku jest naturalnych rozmiarów figura wieloryba, wykonana z tworzywa sztucznego. Przed parkiem jest duży parking, więc można śmiało przyjechać samochodem.

Szkielety wielorybów w Rewalu 

Wieloryby w Rewalu - Atrakcje Rewal
Rzeźby wielorybów nazywają się Ventus i Fluctus, co znaczy Wiatr i Fala. To fajne miejsce do zrobienia zdjęcia z wakacji.

Na głównym placu w Rewalu ustawiono dwie stalowe rzeźby imitujące szkielety ogromnych wielorybów. Od czasu do czasu w górę strzela strumień wody, więc lepiej nie podchodzić do wielorybów z elektroniką. Dodatkowo figury pokrywa specjalna powłoka, która imituje rdzę, więc nie trzeba obawiać się ubrudzenia. „One tylko tak wyglądają” – tłumaczy nam 6-letni Piotruś. Ze względu na oświetlenie warto udać się w to miejsce głownie po zmroku

Taras widokowy w Rewalu 

Taras widokowy Rewal
Taras widokowy w Rewalu to miejsce dla zakochanych, dlatego jest częstym miejscem na oświadczyny.

Tuż obok figur wielorybów mamy taras widokowy, który równocześnie jest zejściem na plażę oraz punktem medycznym tutejszego kąpieliska. Na tarasie wiszą setki kłódek pozostawionych przez zakochane pary na pamiątkę ich miłości.  Na tarasie możecie wrzucić monetę i poobserwować plażę i morze przez specjalną lunetę.

Baza rybacka Rewal

Plaża w Rewalu i inne atrakcje Rewala
Rewalskie łodzie rybackie na plaży to jeden z nielicznych obrazków tego typu na wybrzeżu – a szkoda.

Baza rybacka w Rewalu to kilka małych łodzi rybackich wyciąganych na piaszczystą plażę. Niemniej kolorowe łodzie rybackie na plaży w Rewalu wyglądają niezwykle malowniczo i często są tłem wakacyjnych zdjęć. 

Amfiteatr w Rewalu to główne centrum rozrywki, które co roku gości dziesiątki gwiazd polskiej sceny muzycznej. Dodatkowo odbywają się tam spektakle i innego typu występy sceniczne.