Ścieżki rowerowe Łukęcin

Atrakcje turystyczne dla aktywnych w Łukęcinie to m.in. ciekawe i zróżnicowane ścieżki rowerowe Łukęcin, ścieżki biegowe i szlaki piesze.

Wycieczki rowerowe Łukęcin i okolice

Trasy rowerowe Łukęcin Dziwnów Pobierowo
Ścieżki rowerowe w okolicach Łukęcina pozwalają zwiedzić pobliskie atrakcje turystyczne.

Gdzie jechać rowerem w okolicach Łukęcina? Wycieczka rowerowa z Łukęcina po okolicy to niewątpliwie ciekawy sposób na aktywny wypoczynek w Łukęcinie. Zwolennicy wycieczek rowerowych będą zadowoleni. Po pierwsze ścieżki rowerowe Łukęcin ma aż w 3 kierunkach. Po drugie trasy rowerowe są przede wszystkim łatwe, więc nikt nie powinien mieć z nimi większych problemów.

Ścieżki rowerowe Łukęcin – Kamień Pomorski

Wycieczki rowerowe z Łukęcina do Kamienia Pomorskiego można zorganizować na różne sposoby. Pierwszy wariant (polecany): jedziemy lasem w kierunku Dziwnówka, odbijamy na Radawkę, a następnie dojeżdżamy do Wrzosowa. Z Wrzosowa jedziemy ścieżką rowerową do Kamienia Pomorskiego. Czas przejazdu to około 45 min. Drugi wariant zakłada trasę rowerową z Łukęcina do Kamienia Pomorskiego przez Strzeżewo i Wrzosowo. Trasa częściowo drogą powiatową, więc zdecydowanie mniej bezpieczna niż pierwsza. Trzecia opcja to ścieżka rowerowa Łukęcin – Dziwnówek – Wrzosowo – Kamień Pomorski. To trasa bezpieczna wiodąca do Dziwnówka lasem, a stamtąd asfaltową ścieżką rowerową. Czas przejazdu to około 60 min. Zobacz atrakcje w Kamieniu Pomorskim

Ścieżka rowerowa Łukęcin – Dziwnówek

Zdecydowanie najdłuższa opcja to kierunek Dziwnówek. Ścieżka rowerowa wiedzie przez las. Z Dziwnówka możemy jechać dalej ścieżką rowerową do Dziwnowa, Międzywodzia, a nawet dalej w kierunku Wolina. Długość trasy można dowolnie modyfikować, chociażby ze względu na rozmaite niespodzianki, które spotykamy na szlaku. Zobacz: atrakcje Dziwnówek, atrakcje Dziwnów oraz atrakcje Międzywodzie. Czas przejazdu do Dziwnówka to około 15-20 minut.

Ścieżka rowerowa Łukęcin – Pobierowo

Ścieżkę rowerową do Pobierowa, podobnie jak trasę do Dziwnowa, możesz modyfikować na przykład o Trzęsacz, Rewal, Niechorze i Pogorzelicę. Do Pobierowa dojedziesz lasem, podobnie jak do kolejnych wymienionych miejscowości. Między Łukęcinem i Pobierowem powstaje ogromny hotel Gołębiewski, dlatego łatwo tamtędy przejedziesz. Czas przejazdu do Pobierowa to około 15 min. Trasa jest dość łatwa i ciekawa, dlatego zobacz najciekawsze atrakcje Pobierowo.

Gdzie w Łukęcinie wypożyczyć rower

Jeżeli nie masz swojego roweru, to żaden problem, ponieważ ośrodki i pensjonaty w Łukęcinie w większości oferują wynajem rowerów dla swoich gości. Również przy ulicy Bursztynowej znajduje się wypożyczalnia rowerów, jeżeli wasze noclegi w Łukęcinie nie dysponują rowerami na wynajem.