Trzęsacz

Trzęsacz to malutka miejscowość pomiędzy miejscowościami Pustkowo i Rewal, która słynie z ruin kościoła stojącego nad urwiskiem, dlatego tak atrakcyjna wśród podróżników. Atrakcje w Trzęsaczu to, jednak nie tylko ostatnia ściana kościoła. Warto to miejsce odwiedzić, bo warto uzupełnić atrakcje w Łukęcinie o wycieczkę rowerową do Trzęsacza.

Co zobaczyć w Trzęsaczu
Paralotniarze na tle największych atrakcji Trzęsacza.

Atrakcje Trzęsacz

Warto się zatrzymać trochę dłużej w tej maleńkiej miejscowości. Zobacz inne ciekawe miejsca w Trzęsaczu.

Ruiny Kościoła w Trzęsaczu

Pierwotnie kościół wybudowano w odległości 2km od morskiego brzegu. Jednakże w latach 90-ty XXw. prowadzono dramatyczną walkę o uratowanie ostatnich 2 ścian budowli. Ostatecznie udało się zabezpieczyć brzeg dopiero po osunięciu się jednej ze ścian i obecnie na wydmie wyeksponowana jest tylko fragment ostatniej ściany kościoła. Według legendy przyczynić się miał do tego Bałtyk, ze względu na porwanie przez rybaków jego córki Zielenicy, która to zmarła wkrótce z tęsknoty za morzem.

Platforma widokowa w Trzęsaczu

Trzęsacz atrakcje turystyczne
Taras widokowy w Trzęsaczu to potężna stalowa konstrukcja, pełniąca jednocześnie rolę zejścia na plażę

Potężna konstrukcja zejścia na plażę w Trzęsaczu na szczycie posiada taras widokowy, który umieszczono kilkadziesiąt metrów nad plażą. Szczególnie warto tu przyjechać w czasie wiosennych lub jesiennych sztormów, gdy plaża jest zalana przez morskie fale, a my stoimy wtedy nad wodą. Dodatkowo miejsce niezwykle popularne wśród paralotniarzy.

Kościół parafialny w Trzęsaczu

Nowy kościół w Trzęsaczu też jest atrakcją turystyczną, ale często jest pomijamy w trakcie wycieczek. Ceglana budowla znajduje się w południowej części Trzęsacza.

Muzeum 15 Południk w Trzęsaczu

Nie każdy wie, że przez Trzęsacz przebiega 15 południk, wyznaczający czas środkowoeuropejski. Małe muzeum multimedialne znajduje się przy głównej ulicy. Wejście jest płatne.

Labirynt luster w Trzęsaczu

Nieopodal parkingu w Trzęsaczu znajduje się labirynt luster. W małym pomieszczeniu stworzono labirynt, którego ściany tworzą olbrzymie lustra. Nie jest łatwo odnaleźć  właściwą drogę. Wejście jest płatne.

Stadnina koni w Trzęsaczu

W południowej części Trzęsacza znajduje się prężnie działająca stadnina koni. Możesz wziąć kilka lekcji jazdy konnej lub poobserwować te piękne zwierzęta w ruchu. Pierwsze lekcje jazdy konnej w Rewalu mogą być początkiem pięknej pasji, więc może warto spróbować.

Boisko Orlik w Trzęsaczu

Kompleks boisk w Trzęsaczu to nowoczesny obiekt z zapleczem sanitarnym i szatniami dla zawodników. Dlatego latem często trenują tam drużyny sportowe, przebywające na obozach sportowych nad morzem.

Punkt do startu paralotni w Trzęsaczu

Urwisty klif w Trzęsaczu upodobali sobie paralotniarze, którzy wykorzystują to miejsce do startów w loty nad wybrzeżem. Pionowa ściana klifu oraz wiatry wiejące od morza tworzą idealne warunki do uprawiania tego widowiskowego sportu. Gdy tylko jest pogoda na klifie pojawiają się miłośnicy latania.