Festiwal Gwiazd Sportu Dziwnów

Festiwal Gwiazd Sportu w Dziwnowie to największa z imprez w gminie Dziwnów. Każdego roku przyciąga nad morze tysiące turystów i fanów sportu.

Z tego artykułu dowiesz się:

Kiedy odbędzie się festiwal Gwiazd Sportu 2021

Gdzie odbywa się Festiwal Gwiazd 

Program Festiwalu Gwiazd Sportu Dziwnów 2021

Kto będzie gwiazdą tegorocznego Festiwalu Gwiazd Sportu

Festiwal Gwiazd Sportu termin

Festiwal Sportu w Dziwnowie trwa przez 3 dni i odbywa się w drugi weekend sierpnia. Najważniejsze wydarzenia mają miejsce w sobotę, ale warto przyjechać na cały festiwal. W przeciwieństwie do Dziwnowa, w tym czasie noclegi w Łukęcinie są kilka razy tańsze, mimo że to tylko 10 minut drogi.

Gdzie odbywa się Festiwal Gwiazd Sportu

Festiwal Gwiazd Sportu w Dziwnowie
Festiwal Gwiazd Sportu w Dziwnowie to impreza nad morzem, która trwa 3 dni.

Główne wydarzenia festiwalu odbywają się na plaży przy ulicy Reymonta, na placu za Halą Sportowo-widowiskową w Dziwnowie oraz na Alei Gwiazd Sportu w Dziwnowie. Sportowcy odwiedzają również sąsiednie miejscowości: Międzywodzie, Dziwnówek i Łukęcin, ale główne imprezy to Dziwnów.

2021 program

Na program festiwalu składa się kilka głównych wydarzeń oraz mniejsze im towarzyszące. Wśród głównych jest oczywiście: odsłonięcie medali w Alei Gwiazd Sportu, ale też Międzynarodowy Bieg „Cztery Mile Jarka”,  Wybory Miss Sportu Dziwnów oraz liczne koncerty gwiazd na scenie muzycznej.

Kto przyjedzie na festiwal

Wśród festiwalowych gwiazd trzeba wyróżnić 3 grupy, które goszczą na festiwalu. Po pierwsze sportowcy, którzy odsłonią repliki swoich medali. Po drugie sportowcy, którzy odsłonili medale w minionych latach oraz ci, którzy chcą odsłonić medal w alei. Dodatkowo trzecia grupa to gwiazdy muzyczne i kabaretowe, które występują na scenie festiwalu.

Podobna impreza odbywa się w Międzyzdrojach, tyle że gwiazdami są tam osoby z show biznesu. Konkretnie jest to Festiwal Gwiazd Międzyzdroje. Odbywa się w pierwszy weekend lipca. Jeżeli do tego dodamy Festiwal Słowian i Wikingów w Wolinie, to przez całe wakacje można odwiedzić jakiś festiwal w okolicy Łukęcina. W Pobierowie nie brak imprez, ale tam noclegi są kilka razy droższe.