Międzywodzie

Międzywodzie to najbardziej na zachód wysunięta miejscowość gminy Dziwnów. Atrakcje w Międzywodziu są skierowane do rodzin i seniorów, ze względu na taki rodzaj turystów. 

Atrakcje Międzywodzie 

Plaża w Międzywodziu 

Północną granicę Międzywodzia wyznacza Morze Bałtyckie z piaszczystą plażą. Zjazd techniczny na plażę w Międzywodziu znajduje się przy ulicy Szkolnej. Plaża jest strzeżona od 15 czerwca do 31 sierpnia. Zejścia dla niepełnosprawnych znajdują się również przy ulicach Wczasowej i Zwycięstwa.

Promenada w Międzywodziu

Urokliwa promenada biegnie wśród sosnowego lasu ochronnego na piaszczystej wydmie. Po pierwsze odpoczniemy tam na szeregowych ławeczkach. Po drugie spotkamy tam charakterystyczne białe barierki, które nawiązują do typowej zabudowy pensjonatowej. Promenadę wybudowano między ulicami Szkolną i Wojska Polskiego.

Pirs w Międzywodziu

Pirs - ciekawe miejsca Międzywodzie
Pirs Międzywodzie to popularne miejsce spacerów, ponieważ można podziwiać panoramę zalewu.

Ten betonowy pirs na Zalewie Kamieńskim do najdalej wysunięty na południe punkt Międzywodzia. Można do niego dotrzeć ulicą Zatoczną. Przy pirsie cumują żeglarze, ale jest też to doskonałe miejsce do łowienia ryb.

Bałtycki Park Edukacyjny w Międzywodziu

Przy kościele znajduje się park edukacyjny dla dzieci, gdzie mogą poznać faunę i florę Bałtyku. Kolorowe drewniane figury i liczne gry sprawią, że spędzicie tu klika godzin. Po pierwsze najlepiej działa nauka przez zabawę. Po drugie wstęp jest bezpłatny, a atrakcje naprawdę ciekawe.

Plac zabaw w Międzywodziu

Jeżeli interesują was atrakcje dla dzieci nad morzem to obok parku edukacyjnego znajduje się duży  plac zabaw, który w połączeniu z parkiem edukacyjnym tworzy duży kompleks dla dzieci. 

Boisko sportowe Międzywodzie

Przy ulicy, a jakże, Sportowej znajduje się boisko wielofunkcyjne Międzywodzie a kawałek dalej pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej. Ze względu na swoje położenie nie zawsze jest znajdowane przez turystów.

Ścieżka rowerowa Międzywodzie – Dziwnów

Ścieżka rowerowa biegnie wzdłuż drogi wojewódzkiej. Nawierzchnia asfaltowa pozwala jazdę na rolkach. Cała ścieżka jest oświetlona, więc można wracać nią po zmroku. Przez las biegnie druga ścieżka oznaczona czerwonym szlakiem, która jest już bardziej wymagająca, ponieważ biegnie leśnymi ścieżkami, przez co łatwo stracić orientację.  

Ścieżka rowerowa Międzywodzie – Unin

Miłośnicy aktywnego spędzania czasu mogą też wybrać się w drugą stronę, czyli w kierunku Unina. Trasa wiedzie wzdłuż drogi powiatowej na Wolin. Jadąc tą ścieżką warto zwrócić uwagę na rozlewisko Dziwny i Zalew Kamieński, ponieważ widok jest urzekający. 

Park w Międzywodziu

Park znajduje się u zbiegu ulic Wojska Polskiego i Rybackiej. W parku oprócz małej architektury jest mała scena, na której odbywają się koncerty i występy artystyczne.