Jak dojechać do Łukęcina

Łukęcin położony jest między nadmorskimi miejscowościami Dziwnówek i Pobierowo. Jak dojechać do Łukęcina?

W tym artykule dowiesz się:
Gdzie jest Łukęcin
Jak dojechać do Łukęcina
Czym dojechać do Łukęcina
Czym podróżować po okolicy
Taksówki w Łukęcinie

Łukęcin jaka to gmina? Łukęcin położony jest w województwie zachodniopomorskim w gminie Dziwnów, która znajduje się w powiecie kamieńskim. Gmina Dziwnów to cztery nadmorskie miejscowości, od zachodu: Międzywodzie, Dziwnów, Dziwnówek i właśnie Łukęcin.

Łukęcin jak dojechać

Do Łukęcina można dojechać od strony Kamienia Pomorskiego, Dziwnówka, bądź Pobierowa.

Dojazd z Kamienia do Łukęcina: jadąc od strony Kamienia Pomorskiego na pierwszym rondzie w miejscowości Wrzosowo skręć w prawo (kierunek na Gostyń) w miejscowości Strzeżewo należy skręcić w lewo przy kierunkowskazie na Łukęcin.

Dojazd z Dziwnówka do Łukęcina: z Dziwnówka bardzo łatwo i szybko dojedziesz do Łukęcina, wystarczy że na rondzie kierujesz się na Kołobrzeg. Jednakże to właśnie droga przez Strzeżewo ze względu na mniejsze oblężenie, będzie zdecydowanie bardziej komfortowa.

Dojazd z Pobierowa do Łukęcina: jeżeli znajdujesz się w Pobierowie, kieruj się na Międzyzdroje. Łukęcin jest położony na trasie Pobierowo – Dziwnówek, która to została zmodernizowana w 2019 roku.

Łukęcin, czym dojechać

Jeżeli chcesz wybrać się do Łukęcina autobusem lub busem, to musisz się kierować na Dziwnówek lub Pobierowo. W Szczecinie na przystanku autobusowym znajdziecie takich przewoźników jak: KSK Bus, Ober Trans, czy Benko Bus. Jeśli nie dojedziecie bezpośrednio do Łukęcina, to z pewnością do  Dziwnówka. Stamtąd dzieli was 5 km, które można pokonać taksówką. Dodatkowo w wakacje znaleźć możemy inne połączenia oferowane nam przez prywatne firmy transportowe (rozpis połączeń w większości przy przystankach).

Poruszanie się po okolicy Łukęcina

Jeżeli chcesz zwiedzić atrakcje Łukęcina i okolicę to najlepiej wybrać rower. Ścieżki rowerowe w Łukęcinie pozwalają zobaczyć wszystkie najciekawsze miejsca. Przemieszczanie się rowerem pozwala dotrzeć do wielu miejsc niedostępnych samochodem. Do Pobierowa można też się przejść piechotą leśną ścieżką.

Jak dojechać- taksówki w Łukęcinie

Taksówka w Łukęcinie przyjedzie z Dziwnowa (zobacz Taxi Dziwnów) lub z Pobierowa. Można skorzystać firm świadczących letni przewóz osób. Są to małe sezonowe busy kursujące po nadmorskich miejscowościach.