Atrakcje w Łukęcinie zimą

Atrakcje w Łukęcinie zimą.
Plaża w Łukęcinie okryta białym puchem.

Osoby odwiedzające Łukęcin w okresie zimowym, często zastanawiają się co tu ciekawego można robić. Otóż atrakcje w Łukęcinie zimą mogą być ciekawe i wciągające.

Zima w Łukęcinie

Wszystko zależy od tego jaka jest pogoda, ale zawsze można ciekawie spędzać czas. Wystarczy tylko ciepło się ubrać i można ruszać w teren.

Atrakcje w Łukęcinie zimą – nasze propozycje

Spacer po lasach w Łukęcinie i okolicy – lasy w okolicach Łukęcina to opcja nawet na najgorszą pogodę. Las chroni przed śniegiem i zimnym wiatrem, jednocześnie można na chwilę wyskoczyć na plażę, by ponownie schronić się w lesie.

Spacery wzdłuż plaży w Łukęcinie – spacerowanie po plaży może być ciekawe. Nigdy nie wiadomo co wyrzuciło morze. Najczęściej są to śmieci i wodorosty, ale czasami można trafić na jakiś skarb. Na uwagę zasługują też pionowe klify, na których widać warstwy geologiczne.

Co robić w Łukęcinie zimą.
Bursztyny zebrane na plaży w Łukęcinie.

Poszukiwanie bursztynów w Łukęcinie – po jesiennych sztormach morze wyrzuca na plażę bursztyny, które przy odrobinie szczęścia, można znaleźć, spacerując plażą. To atrakcja na początek i koniec zimy, kiedy pojawiają się jesienne i wiosenne sztormy. Bursztynów można szukać również w zimie, pod warunkiem, że nie ma śniegu.

Muzeum w Dziwnowie i Kamieniu Pomorskim – zimę warto wykorzystać na odwiedzenie okolicznych atrakcji, które w tym okresie są o połowę tańsze, niż w sezonie, a czasami bezpłatne.

Zwiedzanie bunkrów ukrytych w klifie w Łukęcinie – spacerując po lesie lub plaży można się natknąć na bunkry i umocnienia fortyfikacyjne z czasów zimnej wojny.  Część z nich została odsłonięta po osunięciu się klifów, dlatego najłatwiej je zobaczyć z plaży w Łukęcinie.

Zima nad morzem - Łukęcin.
Spacer po lesie nad morzem, to jedna z atrakcji Łukęcina.

Piesza wycieczka do Dziwnówka – to może być atrakcja na każdą porę roku. Jeżeli las zimą to rozwiązanie dla Was idealne. W jednej z całorocznych kawiarni w Dziwnówku można napić się rozgrzewającej czekolady, by nabrać sił przed powrotem do Łukęcina.

Zima w Łukęcinie film

Plaża w Łukęcinie zimą.