Niechorze

Niechorze położone koło miejscowości Rewal słynie z latarni morskiej, ale atrakcje w Niechorzu nie ograniczają się tylko do tego elementu.

Atrakcje w Niechorzu

Plaża w Niechorzu

Plaża w Niechorzu jest dość wąska, a w okolicach latarni morskiej plaży wręcz nie ma, dlatego plaża nie jest najmocniejszym punktem Niechorza. Pomimo, że we wschodniej części miejscowości plaża jest już szersza to, jednak plażowicze powinni omijać Niechorze. Charakterystycznym elementem jest betonowy pirs wychodzący w morze, który znajduje się w pobliżu bazy rybackiej.

Latarnia Morska Niechorze

Niechorze latarnia morska
Latarnia morska w Niechorzu jest jedną z popularniejszych atrakcji turystycznych.

Ceglana latarnia morska ciągle funkcjonuje i jest najpopularniejszą atrakcją turystyczną w Niechorzu, która dodatkowo wpisana jest do rejestru zabytków w Polsce. W nocy budowla jest efektownie oświetlona, a jej światło widać nawet w oddalonym mieście Dziwnów.

Muzeum Rybołówstwa w Niechorzu

Budynek muzeum w Niechorzu znajduje się w centrum miejscowości, przy głównej ulicy. Ekspozycja wewnątrz budynku uzupełnia zewnętrzną wystawę starych łodzi rybackich. Dodatkowo jest to miejsce wielu wydarzeń kulturowo-rozrywkowych.

Wystawa Lego w Niechorzu

Wystawa klocków lego znajduje się w budynku przy latarni morskiej, ale w budynku jest też restauracja, więc można skosztować lokalnych specjałów.

Wystaw figur woskowych Niechorze

Figury woskowe znajdują się w sąsiednim budynku, a całość tworzy kompleks rozrywkowy dla dzieci. Figury przedstawiają ludzi ze świata polityki i show biznesu oraz postacie z bajek.

Labirynt Luster w Niechorzu

Labirynt luster znajduje się na tyłach motylarni. Pokonanie labiryntu nie jest łatwe, jednak samo pomieszczenie jest bardzo małe, więc nie spędzicie tam wiele czasu.

Motylarnia w Niechorzu

Motylarnia znajduje się przed latanią morską w Niechorzu. W sferycznym namiocie, zebrano wiele gatunków motyli. We wnętrzu latają żywe okazy, ale te najcenniejsze są w gablotach.

Park Miniatur w Niechorzu

W park miniatur ustawiono modele latarni morskich z polskiego wybrzeża, jednak znajdziecie tam też charakterystyczne dla regionu budowle. Inną ciekawą atrakcją parku jest ogromna tuba sygnalizacyjna.

Kolejka wąskotorowa w Niechorzu

W Niechorzu jest dworzec kolejki wąskotorowej, która jeździ na trasie Gryfice – Pogorzelica. To fajny sposób na przemieszczanie się po okolicy, ale dość drogi. Najlepiej wybrać się w całą trasę kolejki, by zobaczyć piękną okolicę. Uwaga, bo mimo że kolejka przejeżdża przez miejscowości gminy Rewal to Pobierowo nie ma swojego peronu, więc tej miejscowości nie zobaczysz z wagoników kolejki.