Festiwal Gwiazd Międzyzdroje

Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach to impreza z kilkudziesięcioletnią tradycją. Każdego roku, od ponad 20 lat, Międzyzdroje przyciągają największe gwiazdy polskiego show biznesu. Festiwal Gwiazd Międzyzdroje organizują w pierwszy weekend lipca. Przez klika dni miasto oblegają tysiące fanów i łowcy fotografów.

Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach

Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach w sobotę jest miejscem uroczystej ceremonii odsłonięcia odcisków dłoni zaproszonych sław. Przez cały roku turyści, którzy odwiedzają Międzyzdroje mogą zobaczyć promenadę, na której swoją dłoń odcisnęło już blisko 200 artystów. Warto wspomnieć, że pierwsze odsłonięcia miały miejsce w 1996 roku, zaś jedną z pierwszych gwiazd, zostawiającą swój ślad na wspomnianej alei był Bogusław Linda oraz Krystyna Janda. Dla upamiętnienia wybitnych osób polskiej sceny artystycznej stawiane są pośmiertne tablice, co stanowi wyjątek, a nie zasadę.

Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach 2019

W nowej scenerii gwiazdy odciskają swoje dłonie od 2018 roku, gdyż Aleję Gwiazd w Międzyzdrojach w pośpiechu przebudowano, tak by zdążyć na Festiwal Gwiazd Międzyzdroje 2018. Dlatego aleję możecie odwiedzić poza festiwalem. Po pierwsze, będzie mniej tłoczno i spokojniej. Druga sprawa to ceny w Międzyzdrojach niższe poza festiwalem nawet o 50 %.

W tym festiwal w Międzyzdrojach odbędzie się w dniach 4-7 lipca.

Pandemia i Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach

Jubileuszowy 25. Festiwal Gwiazd, który zaplanowany został na 01-04.07.2020r. odwołany został przez organizatorów, którzy podobnie jak inni, zmuszeni byli do przesunięcia terminu jednego z najbardziej znanych imprez w Polsce. Mimo obostrzeń życie w Międzyzdrojach podczas ostatniego sezonu nie zwalniało tępa. Nie trudno o stwierdzenie, że bezpieczeństwo mieszkańców oraz turystów stało wysoko pod znakiem zapytania. W przeciwieństwie do mniejszych miejscowości w Międzyzdrojach ciężko o miejsce pozbawione tłoku. Dlatego mimo odwołania Festiwalu dało się na co dzień poczuć „gorączkę sobotniej nocy”.

Polskie Hollywood jak zwykli nazywać odwiedzający Międzyzdroje turyści to miejsce od lat uważane za nadmorską stolicę filmu, kultury i rozrywki.

Będziemy na bieżąco informować Państwa o zmianach dotyczących organizacji 25. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach.