Międzyzdroje

Międzyzdroje to jedno z najbardziej znanych miast polskiego wybrzeża. Większości kojarzy się z Festiwalem Gwiazd w Międzyzdrojach, ale atrakcje w Międzyzdrojach to nie tylko gwiazdy.

Atrakcje w Międzyzdrojach

Plaża w Międzyzdrojach

Plaża w Międzyzdrojach ciągnie się przez całą długość miasta. W centralnym punkcie plaży w może wychodzi molo w Międzyzdrojach, które samo w sobie jest atrakcją, ale o tym później.

Aleja Gwiazd Międzyzdroje

Ta Aleja Gwiazd to pierwsze tego rodzaju miejsce w Polsce, gdzie polskie gwiazdy zostawiają odciski swoich dłoni. Aleja znajduje się obok hotelu Amber Baltic. Podobna aleja znajduje się w Dziwnowie jest to Aleja Gwiazd Sportu Dziwnów – gdzie można zobaczyć medale największych sportowców.

Promenada w Międzyzdrojach

Letnie życie Międzyzdrojów koncentruje się wokół promenady, która biegnie równolegle do plaży. Nie widać z niej plaży, ale za to jest mnóstwo punktów handlowych i gastronomicznych. Tutaj rozgrywa się też życie kulturalne i nocne Międzyzdrojów.

Molo w Międzyzdrojach

Międzyzdroje molo i inne atrkacje
Wokół molo i promenady skupia się letnie życie, dlatego Międzyzdroje są z nich znane.

Molo jest jednym z najdłuższych w Polsce, a na jego końcu znajduje się przystań statków pasażerskich. Betonowa konstrukcja nie poddaje się morskim falom, a na pomoście znajdują się liczne kawiarnie. Wstęp na molo w Międzyzdrojach jest bezpłatny.

Amfiteatr Międzyzdroje

Obok wejścia na molo wybudowano Amfiteatr w Międzyzdrojach, który jest miejscem licznych koncertów i występów kabaretowych. Imprezy są zwykle biletowane.

Muzeum figur woskowych

Przed głównym wejściem do amfiteatru znajduje się budynek muzeum, w którym zebrano prawie setkę postaci ze świata filmu, polityki, a nawet bajek.

Kino Eva w Międzyzdrojach

W tym samym budynku znajduje się całoroczne kino. Mimo że największą popularność kino przeżywa w okresie letnim, ale w poza sezonem też nie narzeka na brak gości.

Planetarium w Międzyzdrojach

Planetarium jest najnowocześniejszym tego typu obiektem w Europie. Pozwala przenieść się w odległe galaktyki. Wstęp jest płatny, ale warto wydać pieniądze na bilet.

Bałtycki Park Miniatur

Park z miniaturami znanych budowli z całego świata znajduje się przy drodze wyjazdowej z Międzyzdrojów (w stronę Świnoujścia). Park posiada bezpłatny autobus dowożący tam turystów, dlatego warto odwiedzić to miejsce.

Oceanarium Międzyzdroje

Atrakcje dla dzieci w Międzyzdrojach należy rozpocząć od oceanarium, czyli wystawy różnych gatunków ryb. Największą atrakcją oceanarium w Międzyzdrojach jest miniaturowy rekin, który budzi największe zainteresowanie.

Muzeum Wolińskiego Parku Narodowego

Muzeum jest znajduje się przy przystanku autobusowym, dlatego łatwo tam trafić. Na ekspozycję muzeum składają się wystawy stałe, jednak na zewnątrz budynku jest wybieg dla orłów bielików.

Zobacz również:
Łukęcin atrakcje 2023
Łukęcin atrakcje dla dzieci
Atrakcje Dziwnówek