Nadmorski Jarmark Bożonarodzeniowy Łukęcin 2022

Zapraszamy Państwa na Nadmorski Jarmark Bożonarodzeniowy w Łukęcinie. Jest to pierwsze tego typu wydarzenie utrzymane w klimacie PRL. Dodatkowo, z niepotwierdzonych źródeł wiemy, że po pierwsze w Łukęcinie ma pojawić się sam Święty Mikołaj, a po drugie przygotowano wiele atrakcji towarzyszących, więc nie przegapcie tego wydarzenia.

Kiedy

Nadmorski Jarmark Bożonarodzeniowy

Gdzie

Jarmark odbędzie się na ulicy Bursztynowej w Łukęcinie, jednak ulica będzie zamknięta dla ruchu. Dlatego podpowiadamy, gdzie można zaparkować pojazd. Miejsca parkingowe znajdują się wokół skrzyżowania ze światłami, przy kantorze oraz przy Dino, równocześnie można też parkować wzdłuż ulicy Słonecznej.

Co ciekawego znajdziecie na stoiskach?

Na stoiskach znajdziecie wyroby wykonane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Łukęcinie, rybne specjały od pań z KGW „Fregata” z Międzywodzia, domowe wypieki i domowe wypieki Cioci Marty, rękodzieło i ozdoby świąteczne, wędzone sery z Łukęcina, Paprykarz Łukęciński Babci Danusi i wiele innych produktów. Z drugiej strony, część gastronomiczna, gdzie macie niepowtarzalną Grzańca Grzegorza i łukęcińskiej gorącej czekolady.

Jarmark w Łukęcinie 2022 – program

Dla wystawców

Zapraszamy do udziału w naszym jarmarku. Osoby, które chcą się wystawić ze swoimi produktami w trakcie jarmarku, mogą się zgłaszać pod nr telefonu 739-000-109. Staramy się nie dublować stanowisk z tym samy asortymentem, więc kto pierwszy, ten lepszy. Liczba stanowisk ograniczona, więc decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest akceptacja regulaminu.

Organizator:

Koło Gospodyń Wiejskich w Łukęcinie

Partnerzy:

Dom Gościnny „U Rekina”

Reklama Dziwnów

Sesje zdjęciowe nad morzem

Ciocia Marta – domowe wypieki

Pizzeria Piramida Łukęcin

Koło Gospodyń Wiejskich „Fregata” z Międzywodzia

Historia jarmarku w Łukęcinie

Jarmarki świąteczne na wybrzeżu
I Jarmark Bożonarodzeniowy w Łukęcinie okazał się dużym sukcesem organizacyjnym i frekwencyjnym.

Do tej pory znaliśmy jarmark świąteczny w Kamieniu Pomorskim, jarmark świąteczny w Dziwnowie oraz jarmark świąteczny w Gryficach. Dodatkowo na Wyspie Wolin, gdzie organizowano jarmark świąteczny w Międzyzdrojach oraz jarmark świąteczny w Wolinie. Mieszkańcy nadmorskiego Łukęcina również zapragnęli zaznaczyć swoje miejsce na mapie jarmarki świąteczne nad morzem. Dlatego w 2021 roku Koło Gospodyń Wiejskich w Łukęcinie we współpracy z mieszkańcami zorganizowali pierwszy Nadmorski Jarmark Bożonarodzeniowy w Łukęcinie. Od strony technicznej jarmark przygotowała Firma HDi vision – reklama nad morzem. Wydarzenie by nie mogło się odbyć gdyby nie pomoc właścicieli Domu Gościnnego u Rekina w Łukęcinie. Pierwsza edycja okazała się dużym sukcesem, w końcu tak dużej frekwencji nikt się nie spodziewał. Dodatkowo udało się nam zdobyć niezwykle cenne doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłoci, przy organizacji kolejnych edycji tej Bożonarodzeniowego Jarmarku Świątecznego w Łukęcinie.

I Nadmorski Jarmark Bożonarodzeniowy w Łukęcinie 2021

Pierwszy jarmark świąteczny w Łukęcinie odbył się w niedzielę 19 grudnia 2021 roku. To pierwsza edycja tego wydarzenia, więc nikt nie wiedział, czy impreza wypali. Przygotowaliśmy 10 drewnianych stanowisk handlowych, przecież nikt nie wiedział, czy będą chętni, jednak łącznie swoje wyroby oferowało ponad 20 wystawców. Tematem przewodnim były „klimat PRL” dlatego nie zabrakło rekwizytów w tamtego okresu. Sam Święty Mikołaj przybył na jarmark w eskorcie funkcjonariuszy polonezem Milicji Obywatelskiej. Przeczytaj pełną relację z wydarzenia.