Zebrali kilkaset kg odpadów

W niedzielę mieszkańcy Łukęcina licznie wzięli udział w sprzątaniu Świata, organizowanym przez KGW Łukęcin.

W niecałe 2 godziny udało się zebrać w okolicznych lasach kilkaset kilogramów odpadów. Organizatorki z Koła Gospodyń Wiejskich w Łukęcinie postawiły przed uczestnikami sprzątania jeszcze jedno zadanie – konkurs fotograficzny.

KONKURS FOTOGRAFICZNY. Wrzuć zdjęcie pod postem z akcji Sprzątania Świata i pokaż jak dbasz o naszą planetę. Wygraj spersonalizowaną, bałtycką skrzynkę z zestawem naturalnych miodów od firmy My_Honey (firma z Łukęcina!!!!!! https://www.facebook.com/Myhoney89) . O wygranej decyduje liczba polubień. Zakończenie konkursu 22 kwietnia (Światowy Dzień Ziemi). Odbiór w Łukęcinie albo wysyłka na podany prze zwycięzcę adres.

Po sprzątaniu na wszystkich uczestników, w podziękowaniu za ich trud, czekała kiełbaska z grilla i pyszna zupa. Najmłodsi mogli liczyć na dodatkowe łakocie.

Najważniejsze, że w sprzątaniu wzięło udział tak wiele osób (nie tylko mieszkańców Łukęcina) oraz, że dzięki akcji z naszej okolicy zniknęło sporo śmieci. Szczególnie cieszy fakt, że dołączyło do nas tak wiele rodzin, a dzieci tak sumiennie zbierały śmieci. Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w akcji oraz już dzisiaj zapraszam na wrześniowe sprzątanie – mówi radna Katarzyna Herdzik.

Przypomnijmy, że KGW Łukęcin poprzednie sprzątanie w Łukęcinie organizowało we wrześniu ubiegłego roku. Wtedy również udało się zebrać dużą ilość odpadów.


Opublikowano

w

przez

Tagi: