Ratujmy Łukęcin! Podpisz petycje

Trwająca w ostatnich dniach wycinka lasu w Łukęcinie to czyste barbarzyństwo. Mieszkańcy zbierają podpisy pod petycją dotyczącą zaniechania dalszej wycinki.

Szanowni mieszkańcy Łukęcina, mieszkańcy Gminy Dziwnów, turyści, przyjezdni i ludzie dobrej woli, którym los naszej Planety nie jest obojętny!

Zwracam się do Państwa z prośbą o dołączenie do naszej wspólnej walki, jaką jest zatrzymanie wycinki naszych lasów, nie tylko na terenie Łukęcina, ale innych miejscowości, w szczególności na terenie lasów ochronnych. 

Ostatnimi dniami 1,4 ha lasów na terenie Łukęcina zostało wyciętych w zaledwie parę dni, czego odwrócić się nie da. 

W odpowiedzi na mój wniosek z dnia 16 stycznia 2022r. otrzymaliśmy odpowiedz od Nadleśnictwa Gryfice z planem wycinki na kolejne 11 miesięcy. Liczby, które zostały przedstawione we wspomnianej odpowiedzi są zatrważające, a to tak naprawdę plany na zaledwie 2022 rok. Nie dopuśćmy, aby Łukęcin oraz inne miejscowości naszej Gminy zostały spustoszone. Nie pozwólmy, aby nasze dzieci znały dzikie i dziewicze lasy jedynie ze zdjęć, a państwowe instytucje bogaciły się kosztem bezbronnej już w tym momencie przyrody.

Być może jest to ostatni moment na to, żeby powiedzieć NIE i pokazać, że nie godzimy się na stosowane przez Lasy Państwowe naruszenia środowiska, w którym żyjemy na co dzień. Żaden interes, jakiejkolwiek grupy nie może stać ponad dobrem całego społeczeństwa!!!!

Poniżej przedstawiam link do internetowej petycji, którą możecie Państwo podpisać zdalnie. hhttps://www.petycjeonline.com/zaniechanie_narusze_rodowiska_i_zatrzymanie_wycinki_drzew_na_terenie_lasow_pastwowych https://www.petycjeonline.com/zaniechanie_narusze_rodowiska_i_zatrzymanie_wycinki_drzew_na_terenie_lasow_pastwowych

Sprawę nagłaśniamy w mediach. Jestem też w kontakcie z Panią Martą Jagusztyn – Założycielką i Członkinią Zarządu Fundacji Lasy i Obywatele, która zajmuje się tego tym tematem w Polsce. Kolejne pismo w sprawie wycinki lasów złożyłam 24 stycznia 2022r. Nie bądźmy obojętni i wspólnie powiedzmy STOP niszczeniu naszej Planety !!!!!

Katarzyna Herdzik


Opublikowano

w

przez

Tagi: