W tym roku będą dwa kąpieliska w Łukęcinie

W tym roku turystów odwiedzających Łukęcin czeka spore udogodnienie. Plaża w Łukęcinie będzie bezpieczniejsza, gdyż zmienił się sposób wyznaczania kąpieliska.

Kolejna dobra zmiana w Łukęcine stała się faktem. Tym razem dotyczy rzeczy najważniejszej, czyli bezpieczeństwa. W trosce o ułatwienie dostępu do bezpiecznej kąpieli powstały dwa kąpieliska w Łukęcinie.

Kąpielisko morskie Łukęcin „Bajkowa”: długość linii brzegowej 100 mb na zachód od wejścia na plażę od ul. Bajkowej w Łukęcinie, przewidywana maksymalnie liczba osób korzystających dziennie z kąpieliska – ok. 1 tysiąc, infrastruktura kąpieliska to sanitariat przy wskazanym zejściu na plażę od ul. Bajkowej w Łukęcinie;

Kąpielisko morskie Łukęcin „Spacerowa”: długość linii brzegowej 100 mb na zachód od zejścia na plażę od ul. Spacerowej w Łukęcinie, przewidywana maksymalnie liczba osób korzystających dziennie
z kąpieliska – ok. 1 tysiąc.

Jak podkreśla radna Katarzyna Herdzik, dzięki takiemu rozwiązaniu większa ilość plażowiczów, będzie mogła bezpiecznie się kąpać pod okiem ratowników. Ciągle trwają prace merytoryczne nad wypracowaniem dobrego systemu ratownictwa w gminie Dziwnów. Już od kilku dni ratownicy pilnują plaży w Łukęcinie.

W tym roku za ratownictwo w Łukęcinie odpowiada firma WIBOR z Dziwnowa.


Opublikowano

w

przez

Tagi: