W Łukęcinie jak w rodzinie

W sobotę 12 września w Łukęcinie odbył się Festyn w ramach realizacji Programu Społecznik. Koło Gospodyń Wiejskich w Łukęcinie po raz kolejny zorganizowało zabawę dla mieszkańców.

Stare i nowe gry podwórkowe podbiły serca nie tylko najmłodszych uczestników. Okazją do wspomnień sprzed lat były: gra w klasy, okręty, cymbergaja czy skakankę. Dorośli oraz seniorzy aktywnie włączyli się w przebieg imprezy, dzięki czemu udało nas się zaprosić do zabawy całe pokolenia. Impreza zdecydowanie różniła się od tych organizowanych w ostatnim czasie, nie tylko w naszym sołectwie, czego efektem było przybycie wielu gości z sąsiednich miejscowości.

Pomysł zrodził się już w tamtym roku. Dzięki programowi Marszałkowskiemu udało nam się zrealizować wydarzenie zupełnie inne niż te, które odbywają się w naszej Gminie – mówi Przewodnicząca Marta Miodońska. Oprawą muzyczną zajęli się panowie z zespołu Louders, którzy porwali cały Łukęcin do wspólnej zabawy. Catering w całości przygotowany został przez Gospodynie Wiejskie, które zadbały o to, aby żaden gość nie wyszedł głodny z imprezy. Dodatkowo ogromny gar zupy przygotowany został przez Dom Wypoczynkowy „Polana”. Z całego serca dziękujemy Pani Ewie Variselli, która aktywnie uczestniczy w życiu naszego Koła Gospodyń. W imieniu naszego Koła chciałabym serdecznie podziękować naszym gościom za przybycie, mieszkańcom za wszelką pomoc oraz przedsiębiorcom, którzy nie zostawili nas bez pomocy.

Całe wydarzenie nie odbyło by się w takim stopniu, gdyby nie zaangażowanie:

-Pani Ewy Variselli,

-Rodziny Państwa Kwaśnych,

-Rodziny Państwa Kurowskich,

-Pana Zbigniewa Kubińskiego,

-Pana Ryszarda Binkowskiego,

-Pana Patryka Michalskiego,

-Pana Sławomira Zielińskiego,

-Rodziny Państwa Kowal,

-właścicieli sklepu Lewiatan,

-Pana Konrada Gwoździa,

-Rodziny Państwa Tałajkowskich,

-Rodziny Państwa Lao,

-Rodziny Państwa Kołodziej,

-właścicieli Stodoły

-Przewodniczącej Koła Pani Marty Miodońskiej,

-Pani Małgorzaty Taras

Szczególne podziękowania kieruje do Pana Andrzeja, który włączył się w każdą organizowaną przez nas w te wakacje imprezę. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, iż okazał się naszym najbardziej aktywnym wolontariuszem. Jego pracowitość oraz bezinteresowność jest dla nas mieszkańców szczególnym powodem do dumy, tym bardziej, że jest to pierwszy rok, gdzie w naszym sołectwie zorganizowanych zostało tak wiele wydarzeń – tak naprawdę wyłącznie dzięki członkom i wolontariuszom Koła Gospodyń Wiejskich w Łukęcinie – mówi Katarzyna Herdzik, Radna Gminy Dziwnów.


Opublikowano

w

przez

Tagi: