Podpisana umowa na dofinansowanie inwestycji w Łukęcinie

Burmistrz Dziwnowa – Grzegorz Jóźwiak, podpisał w dniu dzisiejszym umowę z Wojewodą Zachodniopomorskim – Zbigniewem Boguckim, na mocy której do Gminy Dziwnów trafi 1.600.000,00pln.

Środki te pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (dawniej Funduszu Dróg Samorządowych) i będą wypłacone w dwóch transzach (po 800.000,00 pln). Całość tej kwoty jest przeznaczona na przebudowę ulic Morskiej i Słonecznej w Łukęcinie.

Niebawem ogłoszony zostanie przetarg na realizację tej ważnej dla nas inwestycji i mam nadzieję, że szybko uda się wyłonić wykonawcę. Zgodnie z zapewnieniami burmistrza prace, które rozpoczną się po sezonie, mają być prowadzone w taki sposób, by mieszkańcy i turyści jak najmniej odczuwali utrudnienia związane z prowadzoną przebudową – mówi radna Katarzyna Herdzik.

Inwestycja będzie dość rozległa, a jej przygotowanie trwa od kilku lat. Dzisiaj udało się podpisać umowę na jej dofinansowanie w niebagatelnej kwocie ponad 1 600 000 złotych, stanowiących połowę wartości inwestycji. Mogę już zdradzić, że nie jest to jedyna inwestycja w Łukęcinie, która wchodzi w fazę realizacji. W lipcu planowane jest ogłoszenie przetargu na budowę świetlicy w Łukęcinie – tłumaczy radna z Łukęcina.


Opublikowano

w

,

przez

Tagi: