Szóstka stypendystów marszałka wybrana.

Wśród nich Maciej Paterczyk, mieszkający i tworzący we Wrzosowie oraz Łukęcinie. Autor trzech powieści: „Ziemie niczyje”, „Na zgliszczach”, „Morze krwi, ziemia ognia”.

-Chciałem serdecznie pogratulować Panu Maciejowi sukcesów i ogromnego zaangażowania w twórczość, obok której nie sposób przejść obojętnie. Gratulacje składam również rodzicom naszego stypendysty Pani Zdzisławie i Panu Leszkowi Paterczykom , wszyscy bowiem wiemy, jak ważne jest wypracowanie prawidłowych wzorców w umyśle młodego człowieka- mówi Burmistrz Dziwnowa Pan Grzegorz Jóźwiak.

O stypendium marszałka mogą ubiegać się osoby, które zajmują się profesjonalnie twórczością artystyczną na terenie naszego województwa. W przeciągu paru lat przyznano je 42 osobom na kwotę ponad pół miliona złotych. Każdy ze stypendystów na realizację swojego projektu otrzymuje w tym roku 15 tys. zł.

Maciej Paterczyk

-Jestem niezmiernie poruszona sukcesami, które osiąga Pan Maciej. Dla nas, mieszkańców Łukęcina to szczególne wyróżnienie. W imieniu swoim oraz wszystkich sympatyków twórczości Pana Paterczyka chciałam serdecznie pogratulować determinacji w dążeniu do celu oraz podziękować za promowanie naszego regionu. Zaszczytem dla mnie było poznać rodzinę artysty. Pani Zdzisławie Paterczyk życzę dodatkowo dużo zdrowia i energii, którą jako nauczyciel dawała nam- uczniom podczas zajęć. Dziękuję za odkrycie jakim jest Pani syn. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie uda się zorganizować spotkanie z naszym artystą. – mówi Radna Katarzyna Herdzik.


Opublikowano

w

przez

Tagi: