Podsumowanie majówki w Łukęcinie

Majówka ściąga nad morze tłumy. Mimo pogody która pozostawiała wiele do życzenia w piątek w popołudnie szanse na zlezienie noclegu malały z godziny na godzinę.

Wczasowicze przyjeżdżają do nas bez względu na warunki pogodowe. Cenią sobie spokój, o który trudno w sąsiednich miejscowościach, dlatego pierwsze rezerwacje dokonywane są już na początku grudnia- mówi pracownica jednego z pensjonatów na ulicy Słonecznej w Łukęcinie.

Tegoroczna majówka jest jedną z najdłuższych w historii. Termin Świąt Wielkanocnych oraz trwający trzy tygodnie strajk nauczycieli w Polsce spowodowały, że wielu tzw. „stałych turystów” przebywa w Łukęcinie od 19 kwietnia. Trzy lata temu kupiliśmy domek na jednym z osiedli w Łukęcinie, dzieci nie mają zajęć w szkole a my mogliśmy wziąć 7 dni urlopu. Odpoczywamy już trzeci tydzień- mówi pani Beata z Wrocławia.
Na ulicach Łukęcina w tym roku zawisło wyjątkowo dużo biało-czerwonych flag. Wielu mieszkańców pamiętało o Święcie Flagi wprowadzone ustawą z dnia 20 lutego 2004 roku. Godnym podkreślenia jest fakt, że ustanowienie tego dnia zainicjował mieszkaniec Gminy Dziwnów p. Leszek Rodziewicz.

Gminne obchody Święta Konstytucji 3 Maja, rozpoczęły się mszą świętą „Za Ojczyznę” w Dziwnowie. Po przemarszu pod Pomnik Zwycięstwa, gdzie odbyły się główne uroczystości, nastąpiło złożenie kwiatów przez delegacje sołectw, instytucji oraz zaproszonych gości. Obchody zakończyły się w Dziwnówku. Tam też burmistrz Grzegorz Jóźwiak, sołectwo Dziwnówek oraz sołectwo Łukęcin złożyło okolicznościowe wieńce pod pomnikiem poświęcony żołnierzom polskim 2 Dywizji Piechoty I Armii Wojska Polskiego.

Złożenie kwiatów pod pomnikiem w Dziwnówku.

Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *