Antoni nie „Rób”, tylko „Rup” – przepraszamy

Gdzie jest Sołtys Łukęcina? To pytanie, które coraz częściej przychodzi na myśl, gdy patrzy się na sołectwa Gminy Dziwnów.

Sytuacja epidemiczna w ostatnich miesiącach okazała się okresem próby dla sołtysów w całym kraju. W przeważającej większości to oni nieśli pomoc sąsiedzką, koordynowali akcje pomocowe oraz dbali o bezpieczeństwo mieszkańców.

Jak było w Łukęcinie?

Sołectwo Łukęcin ma swój staut, który reguluje pracę sołtysa i rady sołeckiej. W paragrafie 13 możemy tam przeczytać, jakie obowiązki ma sołtys. Wśród zadań sołtysa możemy tam znaleźć taki podpunkt:

„kierowanie akcją pomocy w sołectwie w razie wypadków losowych i klęsk żywiołowych, w szczególności poprzez wykonywanie zarządzeń Burmistrza;”

W innych sołectwach Gminy Dziwnów, sołtysi w pierwszej kolejności po wybuchu epidemii zaoferowali swoją pomoc mieszkańcom. Organizowali zakupy i pomoc osobom, kóre tego potrzebowały. Zajmowali się też akcją szycia i dystrybucji maseczek dla mieszkańców. Czy tak było w Łukęcinie, oceńcie Państwo sami.

Maseczki dla mieszkańców z własnej inicjatywy szyły panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Również te panie pomagały mieszkańcom w zakupach.

Jak pomagał mieszkańcom Sołtys Łukęcina? Odpowiedzcie sobie Państwo sami.

W ostatnim artykule omyłkowo przekręciliśmy nazwisko sołtysa, za co go najmocniej przepraszamy. Oczywiście Sołtysem Łukęcina jest Antoni Rup, a nie jak błędnie napisaliśmy „Rób”. Jeszcze raz przepraszamy.


Opublikowano

w

przez

Tagi: